Akce školy

Výlet do Drážďan

Napsal Václav Uhlík . Publikováno v Akce školy

Na naší škole se jako druhý cizí jazyk vyučuje němčina.

Je to dobře, protože my Chebané žijeme jen kousek od hranic s Německem a často těsně za hranice jezdíme, ať už za nákupy, kulturou či za prací. Nedaleký Waldsassen mnoho žáků dobře zná. Dále se však velká část z nich v podstatě nepodívala. Rozhodli jsme se tedy navštívit jedno z nejkrásnějších měst v Německu, saskou metropoli na řece Labi – Drážďany.
Počasí nám zpočátku příliš nepřálo. Naštěstí jsme nejchladnější část výletu strávili v Německém muzeu hygieny. Nejprve jsme si prošli stálou výstavu “Člověk jako dobrodružství”. Na ploše o rozloze zhruba 2.500 čtverečních metrů jsem se setkali s historickými i moderními exponáty, mediálními stanovišti a interaktivními komponenty, které svádí k úžasu, učení nebo k pokusům: výživa a sexualita, podoby těla a ideály krásy, pohyb a sport, mozek a myšlení – výstava zmiňuje téměř všechny oblasti lidského života. Poté jsme se přesunuli k mimořádné výstavě “Od rostlin k člověku”, kde si žáci připomněli, proč jsou rostliny pro život člověka tak důležité. V této multimediální výstavě jsme si zopakovali vše od kořenů po květ.
Po návštěvě muzea následovala prohlídka jarních trhů na náměstí Altmarkt, kde jsme měli možnost ochutnat místní krajové speciality či se svézt na ruském kole a kochat se pohledem na nejbližší okolí z výšky.
V historickém centru Drážďan jsme již zůstali. Dozvěděli jsme se o bombardování města. Téměř šokující byla informace, že velká část “starobylých” památek je vlastně postavena nově, protože ty původní byly při bombardování za druhé světové války a následném požáru zničeny. Navštívili jsme např. kostel Frauenkirche, po jehož majestátní kupoli jsme vystoupali vzhůru a shlédli celé město. Nevynechali jsme samozřejmě další významné památky jako Semperovu operu, Zwinger, Brühlovy terasy či Knížecí průvod.
Na závěr našeho výletu jsme se vydali do moderní části města, a sice na Prager Strasse, kde jsme si užili nákupy a něco málo pojedli.

Mgr. Lenka Vlková

datová schránka: bpjtguq

Zřizovatelem školy je: město Cheb

Zprávy e-mailem

Budete první informováni o novinkách, školních akcích, apod. Přihlášení odběru můžete kdykoliv zrušit.

Co, kdo, kde, kdy: kalendář akcí

Tip: Kliknutím na mapku přejdete na portál Mapy.cz